Pärnu lennujaam

Illustratsioon

Pärnu lennujaama uus tulemine

Pärnu lennuliiklusala läbis täieliku uuenduskuuri aastal 2021 ning 2022 aastal saab lõplikult valmis ka reisiterminali samas hoones paiknevate äripindade uuendus. 2022. aastal alustati ka uue multifunktsionaalse angaari ehitamist, mis mahutab erinevas suuruses õhusõidukeid ja lennutab Pärnu taas lennunduse kaardile. Kaks rahvusvahelist lennuühendust Helsinki ja Stockoholmiga ning võimekus pakkuda taristut näiteks lennukauba või lennukihooldusega tegelevatele ettevõtetele annavad Pärnu lennujaamale uue hingamise.

Pärnu ei ole enam vaid Eesti üks kaunemaid puhkuse sihtkohti, vaid võib saada lennundusega seotud äride edendamise sihtpaigaks.

Lennuraja pikkus (RWY 03/21)
1970 m
Lennuraja laius
30 m
Päästekategooria
5
Lennuvälja kategooria
3C
Kaugus Pärnu linnast
6 km

Pärnu kui arenev lennunduslinn

Pärnu lennujaam kasvas hetkega suureks, kui taaskäivitati kaks rahvuvahelist lennuühendust Helsinki ja Stockholmiga. Nii loodi võimalus puhkusereisijatele kiiresti ja mugavalt Pärnusse saada, aga ka vastupidi. Nüüd on pärnaktel võimalus mugavalt Helsinki või Stockholmi kaudu lennata üle maailma ja alustada reisi mugavalt oma kodulinnast.

Lennuühendused, aga ka valmiv taristu annab võimaluse lennundusega seotud äride arendamiseks ja edendamiseks Pärnu lennujaamas. Oleme selleks valmistunud ja multifunktsionaalne angaar loob selleks täiesti uued võimalused.

Galerii