Aiport City AS ja Astlanda Ehitus OÜ allkirjastasid lepingu DHL Express’i kaubaterminali ehitamiseks Tallinna lennujaamas

Aiport City AS ja Astlanda Ehitus OÜ on sõlminud olulise lepingu, mille kohaselt rajatakse Tallinna lennujaama lõunaalale DHL Express Estonia kaubaterminal, mille kogumaksumuseks on ligi 10 miljonit eurot.

Teet Raudsep, Airport City juhatuse esimees kinnitas, et sõlmitud leping on oluline verstapost lennujaama linnaku arengus: “See on suurepärane samm meie arengustrateegias. DHL Express’i kaubaterminal mitte ainult ei täienda lennujaama teenindusvõimekust, vaid toob kaasa olulise lisandväärtuse kogu Airport City ärilinnaku kontseptsioonile.”

Uus 7260 m2 suurune hoone saab olema LEED Silver taseme keskkonnasertifikaadiga ning koosneb 1550 m2 kontoripinnast ja 5700 m2 kaubaterminalist, kullerite laadimishoonest ning parklast, kus on 150 parkimiskohta kaubaterminali töötajatele ja külalistele. Lepinguliste töödega alustatakse 2024. aasta kevadel ning uue kaubaterminali planeeritud valmimise tähtaeg on sügisel 2025.

“DHL Express’i kaubaterminali ehitamine pakub meie meeskonnale põnevat väljakutset. Oleme valmis panustama kogu oma oskusteavet ja ressursse selle projekti edukaks elluviimiseks. Usun, et koostöös Airport Cityga suudame rajada tipptasemel rajatise, mis vastab kõrgeimatele standarditele,” rääkis Kaupo Kolsar, Astlanda Ehitus OÜ juhatuse esimees.

Uue kaubaterminali ehituse kogumaksumus on ligikaudu 10 miljonit eurot ning see on osa laiemast lennujaama ja Airport City ärilinnaku arendamise plaanist. Projekteerimistöödega on juba alustatud ning oodata on, et kompleks valmib 2025. aasta lõpuks.

Airport City on lennujaama ärilinnak, mis on väravaks rahvusvahelisele ärile. AS Airport City arendab ja haldab kõiki Tallinna lennujaama äripindasid ja uusarendusi erinevates linnaosades ümber Tallinna Lennujaama lennuraja ning väljaspool Tallinna regionaalsetes lennujaamades. AS Airport City lähiaastate peamine fookus on Tallinna Lennujaama lõuna ja idaküljel asuvate arendustel, mis loovad kaasaegse keskkonna võttes samal ajal arvesse partnerite vajadusi ning soovi asuda lennuraja läheduses. Arendamisel lähtutakse jätkusuutlikkuse ning kestliku arengu põhimõtetest, mis on ka oluliseks kriteeriumiks partnerite valikul, pidades oluliseks nende väärtusi ning tegevust keskkonnamõju vähendamisel.