AS Tallinna Lennujaam aktsiakapital suurenes 20 miljoni euro võrra

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettepanekul andis valitsus nõusoleku suurendada AS-i Tallinna Lennujaam aktsiakapitali 20 miljoni euro võrra. Aktsiakapitali suurendamise eesmärk on rahastada Tallinna lennujaama lõunaala arenduse esimese etapi investeeringuid ning parandada ettevõtte laenuvõimekust.

AS-i Tallinna Lennujaam tegevuse eesmärk on pakkuda rahvusvahelisi lennuühendusi, mis aitavad kaasa äri ja turismi arendamisele ja luua keskkond ning tingimused lennukauba ja õhusõidukite hooldusäri arenemiseks, mis toetavad Eesti riigi ettevõtluse konkurentsivõime kasvu, sh looks täiendavalt töökohti.

„Oleme COVIDi järgselt olukorras, kus on vajalik jätkata kogu majanduses investeeringutega tulevikuarendustesse,“ rääkis majandus- ja taristuminister Taavi Aas. „Tallinna Lennujaam on osa suuremast plaanist, mis hõlmab ka Eesti-sisest raudtee arendust, Rail Balticut, 2+2 maanteid jne,“ lisas ta.

AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse esimehe Riivo Tuvikese sõnul on investeeringutega jätkamine tänases olukorras väga tähtis. „Selleks, et kriisist edukalt välja tulla, on vajalik jätkata strateegiliselt oluliste investeeringutega, mille positiivne mõju on pikaajaline.“

Tuvikese sõnul peitub suurim omatulu suurendamise potentsiaal lennukite hoolduse ja lennukauba tegevuse laiendamises. „Tegemist on Eesti majandusele ja lennundussektorile olulise valdkonnaga. Soovime kaasa aidata oma rentnike laienemisplaanidele ja investeerida Tallinna lennujaama lõunaala arenduse esimesse etappi 43,5 miljonit eurot,“ rääkis Tuvike.

Tallinna lennujaama lõunaala arenduse I etapi eesmärk on arendada Tallinna lennujaama lennukauba ja lennukite hoolduse taristut. Investeeringu maksumus kokku on 43,5 miljonit eurot, millest taristu väljaehitamine maksab 7,3 miljonit eurot ning kaubakäitlemise ja õhusõidukite hoolduse teenuse osutamiseks ehitiste rajamine väljaüürimise eesmärgil maksab 36,2 miljonit eurot. Arenduse esimene etapp tehakse aastatel 2021–2024, mis kaetakse riigi investeeringu ja laenu abil. Projekti käigus ehitatakse kruntide hoonestusega seotud taristu ning kaubakäitlemise teenusega seotud hooned.

Aktsiakapitali suurendamise otsus on tingimuslik ning otsuse jõustumine sõltub Euroopa Liidu statistikaameti eelhinnangust tehingu määratlemisest finantseerimistehinguna.

Tallinna lennujaam on Eesti riigile kuuluv suurim lennujaam, mis on tuntust kogunud maailma koduseima lennujaamana ning on korduvalt valitud üheks parima teenindusega lennujaamaks Euroopas. Lisaks Tallinna lennujaamale opereerib ettevõte veel 6 regionaalset lennuvälja Eestis.