Tallinna lennujaam tunnistati Euroopa parimaks lennujaamaks

6. märtsil kuulutas Airports Council International (ACI) World koostöös reisitehnoloogiaettevõttega Amadeus välja 2022. aasta lennujaamateenuste kvaliteedi (ASQ) auhinna võitjad, millega tunnustatakse maailma parimaid lennujaamu, mis pakuvad suurepärast kliendikogemust. Tallinna lennujaam pälvis maineka rahvusvahelise lennujaamade auhinna: parim lennujaam 2022 kahe kuni viie miljoni reisijaga lennujaamade seas. Lisaks oli Tallinna lennujaam üks viiest maailma lennujaamast, mis sai auhinna pikaajalise hea töö eest.

Tallinna Lennujaam AS-i juhatuse esimees Riivo Tuvike: „Oleme auhinna üle äärmiselt rõõmsad. See on suur tunnustus ja pikaaegse pühendunud töö tulemus. Auhind kuulub sõna ostes mõttes igale Tallinna lennujaamas töötavale inimesele, sest reisijad annavad küsitluse raames tagasisidet enam kui 30 aspektile lennujaamas. See tähendab, et reisijad hindavad lennujaama saabumist, checki-ini, julgestuskontrolli, söögikohti, puhtust jne kuni lennujaamast lahkumiseni. Sellist tulemust ei saa teha mõne üksiku suurepärase inimesega – see tähendab, et iga lüli meie ketis peab olema suurepärane.“

Reisija on kõige keskmes ja Tallinna lennujaam panustab reisikogemuse mugavamaks ja efektiivsemaks muutmisesse pidavalt uusi lahendusi leides. “Juunis avasime iseteenindusliku pagasiloovutuse AirBalticu ja SAS-i reisijatele ning septembris uute väravate ala koos iseteeninduspoega. Reisijate silme alt eemal asub uus moderne ja täisautomaatne pagasisorteerimise süsteem, mis muudab Tallinna lennujaama tänapäevaseks moodsaks lennujaamaks. Selleks, et hoida lennujaama konkurentsis ning arendada reisijatele suunatud teenuseid on meil plaanis investeerida terminali laiendamisse, töötajate arengusse ja teenindamise kvaliteedi tõstmist tagavatesse uutesse tehnoloogiatesse. Muuhulgas näiteks uutesse modernsetesse käsipagasi läbivaatusseadmetesse ja automaatsetesse lennukile suundumise väravatesse,“ lisas Tuvike.

ACI Worldi iga-aastane ASQ Awards tunnustab lennujaamade tipptasemel kliendikogemust kogu maailmas, tuginedes ASQ tuntud väljumiste ja saabumiste uuringute andmetele. 2006. aastal käivitatud ASQ on maailma juhtiv lennujaama reisijate rahulolu programm, milles osaleb ligi 400 lennujaama 95 riigist. ACI uuringud hõlmavad enam kui 30 tulemusnäitajat reisija lennujaamakogemuse põhielementide kohta, nagu tee leidmise lihtsus, registreerimine ning ostude ja söögikohtade pakkumine. See annab kõige detailsema pildi reisijate kogemuste teekonnast igas lennujaamas ja pakub lennundustööstuse jaoks ülemaailmseid võrdlusaluseid. Eelmisel aastal läbis üle poole maailma reisijatest ASQ lennujaama.

Vaata, milline on maailma koduseim lennujaam siit