AS Airport City ja Maru Ehitus AS allkirjastasid lepingu kaubaterminali rajamiseks

AS Airport City ja Maru Ehitus AS sõlmisid projekteerimis- ja ehituslepingu uuendusliku kaubaterminali projekteerimiseks ja ehitamiseks Tallinna lennuvälja lõunapoolsele alale. Projekti eesmärk on luua kaasaegne logistikakeskus, mis vastab kõrgetele rahvusvahelistele standarditele, aitab meelitada siia uusi ettevõtteid ning edendab seeläbi lennujaama kaubamahtude kasvu.

Ehitustööd algavad 2024. aasta kevadel ning uue kaubaterminali planeeritud valmimise tähtaeg on suvel 2025. Kaubaterminal netopind on 5250 m2, mis koosneb 1450 m2  kontori- ning 3800 m2 laohoonest, sellele lisanduvad laadimisplatvormid 57 sõidukile ning 123 parkimiskohaga parkla kaubaterminali töötajatele ja külalistele. „See on oluline verstapost Airport City ärilinnaku laiemas arenguplaanis, olles esimene projekt, mida hakkame ehitama ärilinnaku mitmekülgsest ja pikaajalisest arenduskavast,“ rääkis Airport City juhatuse esimees Teet Raudsep.

Airport City ärilinnak on ainulaadne keskus, pakkudes mitmekesiseid äriruume ja uusarendusi lennundusega seotud ettevõtetele, kellele on oluline lennujaama või lennuraja lähedus. Linnaku strateegiline asukoht Tallinna lennujaama läheduses tekitab erilise sünergia lennunduse ja mitmete erinevate ärivaldkondade vahel.

„Meie ärilinnaku erilisust toetab unikaalne asukoht Tallinna lennujaama lennuraja vahetus läheduses ning uue kaubaterminali rajamine tugevdab meie positsiooni rahvusvahelisel turul,“ lisas Raudsep.

Ehitusprojekti käigus jätkavad AS Airport City ja Maru Ehitus AS tihedat koostööd, tagamaks projekti sujuv kulgemine ja kvaliteetne tulemus. Projekti eeldatavaks maksumuseks on ligi 8 miljonit eurot, mis sisaldab kaubaterminali rajamist ning tipptasemel taristu loomist.

„Maru Ehitus AS missiooniks on ehitada sellist homset, kus tahame ise elada. Meie jaoks põhineb see homne innovaatilisusel ja jätkusuutlikkusel. Meil on au olla partneriks Airport City AS-ile uuendusliku kaubaterminali rajamisel, kus tellija on jätkusuutlikkuse teel valmis astuma ekstra sammu seades eesmärgiks saada hoonele LEED Silver sertifikaat,“ sõnas Maru Ehitus AS juhatuse esimees Margo Dengo.