Tallinna lennujaama lõunaküljel alustatakse lennukite hooldus- ja remondiangaaride ehitust

Airport City AS alustab Tallinna lennujaama lõunapoolsel alal uute lennukite hooldus- ja remondiangaaride ehitust, mille maht on 11 000 m² ning kogu investeering ulatub ligi 14 miljoni euroni. Kolmest angaarist kaks on juba kaetud üürilepingutega, mis on sõlmitud rahvusvahelise lennundusettevõtte Magnetic MRO AS-iga.

„Nõudlus sellise kinnisvara järele kasvab,“ kinnitas Airport City AS juhatuse esimees Teet Raudsep. „Lennundustööstus vajab kaasaegseid ja tõhusaid lahendusi ning meie uus projekt vastab täpselt sellele vajadusele. Investeering toetab lennunduse arengut Eestis pakkudes uusi võimalusi nii kohalikele kui ka rahvusvahelistele lennundussektori ettevõtetele,“ lisas Raudsep.

Magnetic Group operatiivjuhi Jan Kotka sõnul on alates 2023. aastast lennundus täielikult taastunud COVIDi järgsest kriisist ning maailmas on lendamas 30 000 kommertslennukit, mille hoolduseks puudub jätkuvalt piisav hooldusvõimsus. “On äärmiselt hea meel jagada kauaoodatud uudist Magnetic MRO uute angaaride kohta Tallinnas ning tuleb tõdeda, et kliendid on juba angaarid oma lennukitele ette broneerinud enne, kui ehitustööd on alanud. See näitab selgelt meie klientide usaldust ja tugevat nõudlust kvaliteetse hooldusteenuse järele. See võimaldab meil jõudsalt kasvada ja teenindada veelgi rohkem rahvusvahelisi kliente, kes muidu Tallinnasse võibolla ei satuks, aidates seeläbi kaasa kogu regiooni lennunduse kasvule ja mainele.”

Ehitusleping angaaride rajamiseks sõlmiti ettevõttega NOBE. „See projekt on meie jaoks põnev väljakutse. Meie pühendunud meeskond on valmis rakendama kogu oma oskusteabe ja ressursid, et tagada sujuv ning nobe ehitusprotsess ning kvaliteetne lõpptulemus. Oleme kindlad, et koostöös Airport City AS-iga suudame luua tipptasemel hoone, mis vastab kõikidele kaasaegsetele standarditele,“ ütles NOBE juhatuse liige Priit Nigols.

Angaaride ehitus algab 2024. aasta sügisel ja eeldatav valmimise tähtaeg on 2025. aasta lõpus. Uued angaarid pakuvad uudseid lahendusi, olles energiatõhusamad, kui varasemad angaarid, mis Tallinna lennujaamas ehitatud ja vastavad kõrgetele rahvusvahelistele standarditele, aidates seeläbi kaasa lennujaama ja Airport City ärilinnaku arengule.

Airport City on lennujaama ärilinnak, mis on väravaks rahvusvahelisele ärile. AS Airport City arendab ja haldab kõiki Tallinna lennujaama äripindasid ja uusarendusi erinevates linnaosades ümber Tallinna Lennujaama lennuraja ning väljaspool Tallinna regionaalsetes lennujaamades. AS Airport City lähiaastate peamine fookus on Tallinna Lennujaama lõuna ja idaküljel asuvate arendustel, mis loovad kaasaegse keskkonna võttes samal ajal arvesse partnerite vajadusi ning soovi asuda lennuraja läheduses. Arendamisel lähtutakse jätkusuutlikkuse ning kestliku arengu põhimõtetest, mis on ka oluliseks kriteeriumiks partnerite valikul, pidades oluliseks nende väärtusi ning tegevust keskkonnamõju vähendamisel.